Bez obzira koja je šifra delatnosti vašeg preduzeća, sigurno se bar u jednom aspektu poslovanja oslanjate na računare i mreže. U modernom svetu nemoguće je ostvariti poslovni uspeh bez primene savremenih tehnoloških rešenja. Osim što nam omogućava da uvek budemo u korak s konkurencijom i potencijalnim klijentima, savremena tehnologija nam u velikoj meri olakšava posao. Poslovna komunikacija danas je prevashodno u digitalnom formatu. Prednosti ovakvog načina komunikacije i poslovanja postale su jasne tokom nedavnog karantina. Iako se posao iz kancelarije morao preseliti u naše domove, većina nije ni osetila značajniju promenu u tempu rada. Mrežna povezanost između zaposlenih i klijenata, u velikoj meri je zaslužna za naš poslovni opstanak. Da bi računarska infrastruktura nastavila da funkcioniše besprekorno, pažnju moramo posvetiti redovnom i kvalitetnom održavanju.
Održavanje računara važna je stavka za svako preduzeće. Redovno održavanje i pregled hardvera i softvera može produžiti radni vek računara. Čak i mala firma koja u inventaru broji svega 1-3 računara, može dugoročno uštedeti veće sume novca, ukoliko redovni servis upiše u svoj kalendar. Održavanje računara omogućava ranu detekciju problema sa hardverom i softverom. Stručnjaci tokom redovnog pregleda mogu uočiti sitnu nepravilnost koja možda i dalje ne izaziva probleme u svakodnevnom radu, ali ima potencijal da se razvije u krupan kvar. Kada cena popravke postojećeg postane veća od cene kupovine novog računara, jasno je da smo dobro okasnili s reakcijom. Druga važna stavka koja se tiče redovnog servisa računara, odnosi se na prevenciju gubitka podataka. Naime, ozbiljan kvar može dovesti do pada sistema i gubitka važnih podataka. Važne informacije o klijentima, kontakt informacije i poverljiva dokumenta, mogu nepovratno nestati u trenu. Ovakav gubitak će svako preduzeće skupo koštati.
Da bi poslovna komunikacija bila na nivou, kako unutar preduzeća, tako i pema spoljnim kontaktima, redovno održavanje računarske mreže ne sme izostati. Računarska mreža zapravo predstavlja vezu između računara i drugih uređaja, kako bi se ostvarila dvosmerna komunikacija i razmena podataka. Računari se međusobno fizički povezuju pomoću mrežnih kartica i bakarnih i optičkih kablova, ili putem bežičnih veza. Računarsku mrežu, pored navedenog, čine i komunikacioni uređaji, kao što su AP-ovi, ruteri i svičevi. Održavanje, pored računara i računarskih mreža, obuhvata i servis periferija, poput monitora ili štampača.
Videomont nudi usluge održavanja i montaže telekomunikacionih, računarskih i mrežnih sistema, za mala, srednja i velika preduzeća. Malim preduzećima se ne isplati zapošljavanje administratora mreža ili IT eksperata, u cilju redovne mesečne kontrole malog broja uređaja (1-5 računara). Zapošljavanje stručnog kadra je, u ovoj situaciji, sasvim neisplativo. Zapošljavanje stručnjaka nije ekonomski opravdano ni za srednja preduzeća. Ukoliko do kvara dođe, preduzeće na sebe mora preuzeti zadatak pronalaženja i nabavke zamenske ili rezervne opreme. Mnogo je lakše osloniti se na eksternu kompaniju, koja garantuje izvanrednu uslugu i to u najkraćim mogućim rokovima. Baš zato i velika preduzeća često odlučuju da angažuju eksternu firmu, koja će vršiti redovno održavanje računarske infrastrukture. Videomont nudi više različitih paketa (Basic, Standard, Premium, Gold), kako bi svaki klijent mogao da pronađe idealno rešenje. Na ovaj način mi preuzimamo deo obaveza i odgovornosti, što odgovara svakom preduzeću, bez obzira na veličinu.
Redovno održavanje računarske infrastrukture obuhvata:
- inicijalno podešavanje bezbednosti računarske infrastrukture (radne stanice, serveri, mreža)
- dovođenje kompletne infrastrukture u optimalni režim rada
- redovne posete inženjera na lokaciji korisnika
- daljinsko nadgledanje servera i mrežne opreme (što omogućava otklanjanje problema bez uticaja na rad korisnika)
- pružanje saveta korisnicima o bezbednom i optimalnom načinu upotrebe računarske infrastrukture
ICT (informacione i komunikacione tehnologije) postaju sve sofisticiranije i složenije. Međutim, veoma je važno da u celoj priči mi ne postanemo rob kompleksne tehnologije, nego da savremenu tehnologiju uvek maksimalno iskoristimo za sopstvenu dobit. Zbog toga je ključno na vreme osmisliti strateški plan komunikacije, koji će biti usklađen sa potrebama preduzeća. Dakle, nije dovoljno samo uložiti u kvalitetan hardver i softver, nego kreirati plan koji će obezbediti optimalno funkcionisanje.
Prateći potrebe naših klijenata, Videomont nudi kompletna ICT rešenja. ICT usluge obuhvataju održavanje softvera i hardvera i helpdesk.
Održavanje softvera:
- izrada računarskih mreža i kompletnog mrežnog sistema
- analiza postojeće računarske mreže, dijagnostika i otklanjanje kvarova
- optimizacija postojeće računarske mreže
- održavanje računarske mreže, računara, servera
- virtualizacija
- instalacija i konfigurisanje IP sistema
- instalacija i konfigurisanje štampača
Održavanje hardvera tiče se dijagnostike i servisa računara, te aktivne i pasivne mrežne opreme. Helpdesk je usluga koja je posebno zanimljiva našim klijentima. Naime, podrazumeva daljinsku (remote) podršku preko interneta, pri čemu ceo proces uopšte ne ometa rad korisnika. Takođe, postoji i opcija telefonske podrške – ako detektovani kvar nije velik, jednostavan telefonski poziv, uz navođenje klijenta, dovoljan je za otklanjanje problema.
Naša ponuda je jednostavna, transparentna i orijentisana prema potrebama klijenata. Kod nas možete pronaći uvek povoljne cene, širok izbor tarifnih paketa i kvalitetnu uslugu. Cilj je da vaša kompanija sve resurse koje bi inače trošila na otklanjanje problema, usmeri na unutrašnji i poslovni razvoj. Bez skrivenih troškova – brigu o IT-u prepustite nama, a vi se fokusirajte na ključne ciljeve svog poslovanja!